Dla sportowców


Zielenica to brama dla sportowców.

Przedwojenne niemieckie mapy, nazywały Zielenicę „STOLICĄ BIESZCZAD POMORSKICH”. Pasjonaci biegania, biegów narciarskich, Nordic Walking, rowerów, piłki nożnej odnajdą się tu doskonale.
Trasy, zarówno te dzikie jak i oznakowane specjalnie dla naszych gości wyznaczą każdemu odpowiedni kierunek zależny od etapu zaawansowania.
Przebiegają one wśród mnóstwa hektarów przyrody otaczającej nas i zaskakującej z każdej ze stron. Nie tylko pełno tu leśnych ścieżek, łąk, ale i tras asfaltowych – szczególnie bezpiecznych, gdyż oddalonych od pobliskich wiosek i całkowicie pozbawionych zgiełku komunikacyjnego.

Organizujemy oraz gościmy obozy biegowe.
Każdy znajdzie tutaj trasę dla siebie. Dla początkujących trasy od 3 i 5 km, poprzez 7 do 10 km. Dla bardziej zaawansowanych dłuższe odcinki 14, 21, 26, 32 kilometry. Profesjonaliści znajdą miejsca do treningu siły biegowej (skipy, wieloskok), wycieczek biegowych, biegów ciągłych (WB2). Także do najtrudniejszych biegów w trzecim zakresie (OWB3) oraz biegów z narastającą prędkością (BNP). Zielenickie ścieżki idealnie nadają się do KROSów.
Staw o długości 150 metrów jest idealnym uzupełnieniem treningów triatlonowych.

OBOZY BIEGOWE w roku 2016:

Created by Zielenica - Copyright 2015